BAŞKANIN MESAJICemaloğlu Meşrubat Dağıtım ve Gıda Limited Şirket kurucusu ve Onursal Başkanımız Sayın Ahmet Turan Akkaya'nın mesajıdır.

Değerli Dostlar ve Arkadaşlar;

1960 yıllarının sonlarına doğru Erzincan Kemah ilçesinden başlayan gurbet yolculuğumun son durağı İstanbul Kemerburgaz oldu. Önceleri Kaynak Suyu fabrikasında iş hayatıma başladıktan sonra, toptan şişe suyu dağıtmak amacıyla Bahçelievler'de küçük bir iş yeri açtım. Küçük bir at arabasıyla başladığım Şişe Suyu ve Maden suyu dağıtım işini bugün ciddi bir ticari işletme haline getirdim. O yıllarda sırasıyla önce 3 Litrelik Galon suyu, küçük şişe suyu daha sonra maden suyu satışlarına Coca Cola, Has Meyve Sularının yanında ilk pet su olan Adana Hayat Suyunu da satış listeme ilave ettim.

Resmi olarak 1972 yılında Güngören'de başladığım mütevazı dağıtım işime üstü açık Bedford marka dizel kamyonla başladım. Genişleyen yeni bölgeler ve artan ticari ilgi sayesinde aktif dağıtıma istikrarla devam ettim. 1976 yılında ikinci bir Bedford marka arabamla servise devam ederken 1978 yılında zor şartlarda bir taşıma kamyonu aldım. Benim tabirimle "Baba Dodge" denilen büyük kamyon sayesinde fabrikalarından Su ve Meşrubat sevkiyatını kendi aracımla direk nakliye yapmaya başladım.

1980 yılı sonrasında ticari hayatta birçok su membası (Kaynak suyu fabrikası) kapatılmış ve meşrubat sektörü ciddi zora girdi. Beklenen krizin aksine bu yıllarda özellikle İstanbul'da meşrubat tüketiminde halkımız Coca Cola ve Fanta'ya ciddi bir ilgi göstermiş ve Coca Cola satışlarında bir yükseliş başladı. CocaCola İçecek aile grubuna klasik Şişe Kola'dan sonra ilk katılan "Aile Boyu Kola" olmuştu.

1990 yıllarının başında Has Gıda grubu Türkiye'de Coca Cola temsilciliğini Tuncay Özilhan Anadolu Grubuna The Coca Cola Company şirketine vereceğini duyurmuştu. Yıl 1993'e dayandığında Türkiye'de ilk defa Hybird Dağıtım denen profesyonel satış modeli uygulanmasına başladık. Cemaloğlu bu sisteme ilk adapte olan ve ciddiyetle başaran bayilerden birisi olmuştur. 1995'ler ve geride bıraktığımız yıllarda Coca Cola Company ile Cemaloğlu Meşrubatın birlikte çok uyumlu bir çalışma imkânı bulmuştur. Yaklaşık 45 yıla dayanan bu uzun dostluk ve ticari beraberlik, bugünlerde daha da artarak devam etmektedir.

Cemaloğlu Meşrubat olarak sektöründeki başarımıza "Alp Lojistik" adında kendi ulusal dağıtım yani Lojistik taşıma ağımızı da ilave ederek Coca Cola dağıtımına ciddi bir katkı sağladık. Bugün Cemaloğlu Meşrubat dağıtım sektöründeki hedefine emin adımlarla, ciddiyetle, istikrarla, disiplinle ve başarıyla ilerlemektedir.

Şirketin daha da geliştirilmesi, ilerleme ve kalkınmasına şimdilerde oğullarım Hasan Akkaya ve Güngör Akkaya bu hedeflere ulaşmama çok büyük destek oldular. Şimdilerde ise kurduğum bu mütevazı Meşrubat ve Gıda şirketime onlar ciddiyetle ve gayretle yöneticilik yapmaktadırlar. Ticari hayatımda bana ve aileme maddi veya manevi desteğini ve duasını esirgemeyen herkese en içten saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Teşekkür ederim
Saygılarımla…

Ahmet Turan Akkaya
Yönetim Kurulu Başkanı


Cemaloğlu Meşrubat ve Gıda Dağıtım Paz. Ltd. Şti.   Halkalı Merkez Mh. Basın Ekspres Cd. No:27 Küçükçekmece / İstanbul   Tel.: 0212 505 18 88   Faks: 0212 506 35 78
Cemaloğlu Meşrubat @2010  I  Tüm hakları saklıdır  I  Web Danışmanı: Webimbenim